Kosiarka wrzecionowa Antonio Carraro TIF 2100

 

Kosiarka wrzecionowa Antonio Carraro TIF 2100

 

Charakterystyka:
Do terenów golfowych i boisk sportowych

TIF 2100 float hydrauliczna trójgłowicowa kosiarka czołowa z pływającym agregatem tnącym o przekroju 20 cm i z 6 nożami na każdym wrzecionie, szerokość cięcia 210 cm , wysokość koszenia od 1,2 do 90 cm. Przeniesienie napędu z nośnika przez WPM 1000 obr/min, co daje 1050 obrotów na minutę cylindra koszącego.

Kosiarka wrzecionowa Antonio Carraro TIF 2100Stopień innowacji osiągnięty w naszej nowej 3-głowicowej kosiarce wrzecionowej TIF pozwala na wizualną ocenę jakości koszenia. Profesjonalni doradcy zieleni wkrótce uświadomią sobie, jakie możliwości tkwią w tej kosiarce i będą zadowoleni z jej pracy w każdej sytuacji, w której ważna jest dbałość o estetyczny wygląd trawnika. Razem z TTR 4400 HST i SUPERPARC ANTONIO CARRARO seria 30 połączenie maszyna / narzędzie jest doskonałe i oferuje wynik jakościowy porównywalny do wyspecjalizowanych maszyn konkurencji. W odróżnieniu od innych produktów ANTONIO CARRARO proponuje możliwość różnych zastosowań poprzez proste rozłączanie TIF 2100 i posiadanie ciągnika do innych prac. Daje to opłacalność przez wszechstronność.

PO CO UTRZYMYWAĆ MASZYNY, KTÓRE MAJĄ TYLKO JEDNO ZASTOSOWANIE? Kosiarka TIF 2100, podobnie jak ciągniki ANTONIO CARRARO, jest wszechstronna i wielofunkcyjna. Można ją wykorzystać w różnych warunkach do ścinania różnorodnych trawników. Jest to możliwe ponieważ głowice tnące mogą swobodnie się poruszać w poziomie i pionie (kopiują grunt) przypisuje się tę rolę wahliwemu zawieszeniu ramy, która utrzymuje głowice tnące. Mamy zatem kosiarkę głowicową , której różnorodność jest wystarczająca do pracy na zróżnicowanych dywanach trawy. Mocna rama, podtrzymująca z przodu walce, zawieszona jest wystarczająco nisko, tak, że razem z dobrą widocznością z miejsca kierowcy, daje bezpieczeństwo , wydajność i jakość wykonania prac, pomimo dużej szerokości roboczej głowicy tnącej 2100 mm. Powyższe rozwiązanie bardzo ułatwia konserwację i regulację działania elementów tnących.

Kosiarka wrzecionowa Antonio Carraro TIF 2100
Dane techniczne:

Nowy system bezpośredniego napędu hydraulicznego głowic kosiarki w TIF 2100 daje większą elastyczność z następującymi korzyściami:

 • Tylna owiewka regulowana jedynie za pomocą dwóch śrub.
 • Czyszczenie ostrza z błota i trawy umiejscowione na tylnym wałku.
 • Wysokiej jakości ostrze wrzecionowe dla polepszenia właściwości trawnika,8-punktowe mocowanie głowicy roboczej
 • Belka czyszcząca z błota i trawy umieszczona na przednim wałku.
 • Regulowane walce bruzdowe, osadzone na łożyskach kulkowych, pozwalają na uniknięcie zużycia normalnego w eksploatacji.
 • Niski poziom hałasu z powodu bezpośredniego hydraulicznego przenoszenia napędu.
 • Zmniejszony przepływ oleju pozwala na obniżenie temperatury roboczej i zwiększenie wydajności układu hydraulicznego.
 • Wymienne głowice tnące lewa i prawa umożliwiają lepsze gospodarowanie częściami zamiennymi.
 • Bardzo wytrzymałe mocowanie dzięki czopowi przegubu będącym częścią ramy.
 • Panewka typu GLACIER z polimerycznego tworzywa sztucznego dla sworznia obrotowego. Takie rozwiązanie gwarantuje dobrą długoterminową eksploatację przy długotrwałym wysoce specyficznym obciążeniu.
 • Łatwa regulacja ostrza przez mikrometryczne pokrętło ręczne.
 • Czołowy standardowy walec bruzdowy z SYSTEMEM ŁATWEGO ZDEJMOWANIA, który ułatwia montaż i demontaż urządzenia.
 
Walory użytkowe kosiarkI wrzecionowej TIF 2100

TIF 2100 ma niezależny 40 l układ hydrauliczny i pompę, którą nasadza się na WPM nośnika narzędzi. Eliminuje to potrzebę stosowania wału Cardana. Angażując 1000 obr/min WPM otrzymujemy 1050 obr/min prędkości obrotu głowicy roboczej. Zawór przeciążeniowy gwarantuje, że kosiarka przestanie pracować, kiedy maszyna zablokuje się oraz automatycznie startuje, gdy ustępuje przeszkoda. Oznacza to również, że operator może łatwo przełączyć z koszenia trawy na ruch wsteczny i samoczynnie wyrzucić blokujący element z urządzenia. W większości kosiarek ten system jest w dodatkowej opcji. Czołowe walce bruzdowe, oprócz podnoszenia trawy w celu jej lepszego skoszenia, dodatkowo przewietrzają glebę. Walce te są w standardzie i idą w parze z wyposażeniem w belkę czyszczącą, aby zapewnić niezmienną jakość pracy. Ta cecha jest bardzo pomocna w wilgotnych warunkach, np. po opadach deszczu. Bezpieczeństwo podczas transportu zapewniają dwa uchwyty blokujące, które zabezpieczają głowice w pozycji pionowej. W konsekwencji otrzymujemy połączenie lekkiej kosiarki TIF 2100 i lekkiego ciągnika o dużej mocy ANTONIO CARRARO. Taki zestaw gwarantuje doskonałą jakość produktu końcowego przy minimalnym wysiłku i oddziaływaniu na powierzchnię.