Antonio Carraro TRH

TRH: pierwszy hydrostatyczny ciągnik kompaktowy z funkcją Automotive

 

Antonio Carraro TRH

 Koncepcja ciągnika TRH jest pod każdym względem innowacyjna: Ciągnik z obracalnym stanowiskiem kierowcy, z kierowanymi kołami i integralną ramą do zawieszenia narzędzi na ciągniku Antonio Carraro (ACTIOTM ), z rewolucyjną zaletą, ponieważ chodzi o maszynę hydrostatyczną.

Przekładnia hydrostatyczna zapewnia maksymalną prędkość manewrowania podczas transportu, który wymaga szybkiej jazdy w różnych, czasem przeciwległych kierunkach. Liczne mozolne operacje przełączania, które są niezbędne w przypadku tradycyjnej mechanicznej przekładni, odchodzą zatem do przeszłości. Ta nowa koncepcja jedynego w swoim rodzaju ciągnika zmienia i rewolucjonizuje od podstaw operacje robocze i czas ich trwania w porównaniu z tradycyjnym ciągnikiem. Symulacje typowej operacji roboczej pokazały, że czas pracy w przypadku stosowania ciągnika TRH może zostać zredukowany do jednej trzeciej. Dzięki elektrohydraulicznemu sterowaniu ciągnik ten jest poza tym niezwykle zwrotny i daje sobie wyśmienicie radę w każdej sytuacji.

Podobnie w przypadku innych kompaktowych ciągników firmy Antonio Carraro również w ciągniku TRH masa rozłożona jest perfekcyjnie na przednia i tylną oś i ciągnik może być stosowany również w połączeniu z bardzo ciężkimi narzędziami, zawieszanymi z przodu lub z tyłu ciągnika. Mimo że ze względu na zastosowaną tutaj innowacyjna przekładnię hydrostatyczną ciągnik TRH, jest outsiderem pośród ciągników kompaktowych, to jednak jest wyposażony w silnik dieslowski o dużej mocy 85 KM i w klasyczny system RGSTM ( REV-Guide System) do zmiany kierunku jazdy, która zapewnia szerokie możliwości stosowania tego ciągnika.

System jazdy Automotive, który może być włączany i wyłączany przez operatora ciągnika, umożliwia optymalizację osiągów pojazdu, oraz wartości w zakresie zużycia. Dostępne są cztery zakresy prędkości: 0-10 / 0-20 / 0-30 / 0-40. Najwyższa prędkość wynosząca 40 km/h gwarantuje opłacalną eksploatację ciągnika również podczas dłuższych przejazdów pod drogach.  Klimatyzowana kabina ciągnika TRH, nazwana Star Ligot, zapewnia przyjemną i komfortową pracę. Kabina ta posiada zakres widoczności 360 stopni oraz wyśmienitą izolacje akustyczną. Dobra widoczność, również w kierunku ku górze dzięki przeszklonemu dachowi kabiny. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie podczas pracy z wysokimi narzędziami, takimi jak układarka z uchwytem widłowym, czerpak czy narzędzie do cięcia liści. Szeroka oferta wm zakresie wymiennych między sobą opon rozszerza paletę zastosowań ciągnika TRH, który pod względem technologicznym jest najbardziej postępowym ciągnikiem kompaktowym w programie produktów firmy Antonio Carraro.     

Informacje techniczne: TRH 94000, seria 3590E 

Zespół jezdny: ACTIOTM, cztery koła napędzane o takich samych rozmiarach, przy czym kierowane są tylko koła przednie, RGSTM – system zmiany kierunku jazdy z zamocowanymi wisząco pedałami.
Silnik: silnik dieslowski, bezpośredni wtrysk paliwa, cztery cylindry, turbodoładowanie, chłodzenie wodą
Moc: 85 KM (97/68/CE)
Przekładnia: hydrostatyczna z czterema zakresami prędkości, włączalna i wyłączalna funkcje Automotive
Trakcja: napęd na cztery koła z możliwością wyłączenia napędu na przednie koła i blokadą tylnego mechanizmu różnicowego lub mechanizmów różnicowych obu osi za pomocą elektrohydraulicznego sterowania.
Układ hydrauliczny: układ o wysokiej wydajności z zaworem priorytetowym do układu wspomagania kierownicy
WOM: niezależny tylny WOM z elektrohydraulicznym sprzęgłem stopniowym 540/540E Obr./min. i zsynchronizowany ( opcja: 1000 obr./min.)
Hamulce: hydrauliczne sterowane hamulce wielotarczowe przy wszystkich czterech kołach
Kabina: (Extra) Star Ligot, ogrzewana, z izolacją akustyczną i regulowaną klimatyzacją.

 

Antonio Carraro TRH